سوالات متداول - FAQ

بله. اپلیکیشن بهتا در سیستم عامل Android و IOS قابل نصب است.
کاربران سیستم عامل BlackBerry و یا WindowsPhone می‌توانند با استفاده از وب‌اپلیکیشن بهتا حساب کاربری بسازند و از سرویس های سامانه هوشمند بهتا استفاده کنند. حتی در مواردی که به تلفن همراه هوشمند خود دسترسی ندارید، می‌توانید با وب ‌اپلیکیشن بهتا از طریق مرورگر وب درخواست خود را بدهید.

بله، بدون اتصال به اینترنت امکان استفاده از این سرویس وجود دارد.

در انتهای سفر در داخل اپلیکیشن از شما خواسته می‌شود تا به راننده امتیاز دهید. همچنین می توانید با مراجعه به منوی بهتا، گزینه سفرها را بزنید تا لیست سفرها برای شما ظاهر شود. با انتخاب سفر می‌توانید به راننده مربوطه بر اساس تجربه سفرتان امتیاز دهید.

پس از پذیرش درخواست توسط راننده، شما می‌توانید با انتخاب گزینه لغو در صفحه مربوط به سفر مربوطه، سفر خود را لغو کنید. همچنین پیش از قبول سفر توسط راننده با نگه داشتن دکمه «لغو درخواست» می توانید سفر خود را کنسل کنید. لطفا دقت داشته باشید بعد از سوار شدن در خودرو امکان لغو سفر وجود ندارد.

۱- ابتدا داخل قسمت سفر اپلیکیشن بهتا مبدا و مقصد را انتخاب کنید.

۲- در صفحه پایین، بخش تنظیمات سفر را انتخاب کنید.

۳- گزینه توقف در مسیر و زمان دلخواه خود را انتخاب کنید.

۴- درخواست سرویس را بزنید.

۱- ابتدا داخل قسمت سفر اپلیکیشن مبدا و مقصد را انتخاب کنید.

۲- در قسمت پایین سمت راست، قسمت تنظیمات را لمس کنید.

۳- گزینه انتخاب مقصد دوم و در صورت داشتن مسیری دیگر، مقصد سوم را لمس کنید.

۴- درخواست سرویس را بزنید.

برای ثبت نام، شما می‌توانید نام و نام خانوادگی و شماره تلفن خود را در صفحه اولیه ثبت نام وارد کرده و پس از تایید شماره به اپلیکیشن بهتا وارد شوید.

پرداخت هزینه سفر به روش های ذکرشده انجام می گردد. در هنگام سفر می‌توانید یکی از

1-حالت های پرداخت نقدی

2-اعتبار کیف پول الکترونیکی

3- USSD CODE

بله. قیمت‌ها بر اساس ساعت‌های روز، میزان ترافیک، دسترسی، درخواست‌های محدوده و نوع سرویس درخواستی شما متغیر هستند.

بله، برای هرگونه افزایش اعتبار مستقیم برای فرد یا شخص دیگر از درون اپلیکیشن بهتا امکان پذیر است.

بعد از مشخص کردن مبدا و مقصد، گزینه «کد تخفیف» را انتخاب کنید و سپس کد تخفیف را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.

شما تا پنج سفر با پنج مقصد را می‌توانید هنگام ارسال درخواست سفر داخل اپلیکیشن بهتا مشخص کنید. توقف در بیش از پنج مقصد مستلزم پذیرش راننده است.
چنانچه راننده درخواست شما را برای داشتن توقف‌های بیشتر رد کند، انجام چنین سفری منتفی است. اما در صورت پذیرش راننده، در حین سفر با پشتیبانی تماس بگیرید، مبلغ نهایی سفر شما با احتساب توقف‌ها و مقصد ها محاسبه، و در اپلیکیشن قید می‌شود.

اگر حساب کاربری به دلیل بدرفتاری بلاک شده باشد راه بازگشتی وجود ندارد. اگر موردی غیر از بدرفتاری از سوی کاربر باشد، باید با پشتیبانی تماس گرفته شود. در این موارد به احتمال زیاد لغو مکرر سفر باعث بلاک شدن اکانت شما شده است و پس از بررسی توسط تیم پشتیبانی رفع می‌شود.

لطفا پیشنهاد خود را به همراه اطلاعات کامل‌ خود، به آدرس الکترونیکی info@behtaapp.com ارسال کنید. در صورت تمایل شرکت به همکاری، با شما تماس گرفته خواهد شد.

برای همکاری رسانه‌ای با بهتا، باید درخواست خود را از طریق آدرس الکترونیکی info@behtaapp.com برای روابط عمومی بهتا ارسال کنید. در صورت تایید با شما تماس گرفته خواهد شد.

برای شروع کافی است با ورود به اپلیکیشن مخصوص رانندگان و ارائه مدارک مورد نیاز، عملیات ثبت خود به عنوان کاربر راننده در بهتا را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:
• کارت ملی
• شناسنامه (به همراه کپی)
• گواهینامه
• کارت مشخصات خودرو
• سند خودرو
• معاینه فنی
• بیمه‌نامه معتبر خودرو
• قبض تلفن یا آب یا برق محل سکونت
• یک قطعه عکس
• برگه گواهی عدم سوء پیشینه.
*دقت داشته باشید پس از ثبت نام باید ظرف مدت ۲ هفته گواهی عدم سوء پیشینه خود را به شرکت تحویل داده باشید، در غیر این صورت همکاری شما با بهتا فسخ خواهد شد.

شما می‌توانید برای ثبت‌نام در بهتا به عنوان کاربر راننده، از صفحه ثبت نام در اپلیکیشن مخصوص رانندگان استفاده کنید.

خودروی شما باید از نظر ظاهری و فنی به طور کامل سالم باشد. پس از انجام مراحل ثبت نام، خودروی شما توسط تیم اختصاصی و کارشناسی بهتا جهت اطمینان از سلامت فنی مورد بررسی قرار می گیرد.

بله. یک آیین نامه انضباطی برای بررسی عملکرد کاربران راننده، توسط تیم بهتا طراحی شده که در سایت قابل مشاهده می باشد.

سوالات متداول مسافران - Passengers FAQ

شما می توانید با مراجعه به قسمت اشتراک گذاری اپلیکیشن بهتا، کد معرف خود را دریافت نموده و آن را از طریق پیامک و یا فضای مجازی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در صورتی که دوستان شما در هنگام نام‌نویسی یا پیش از ثبت اولین درخواست سفرشان کد معرف شما را در قسمت کد تخفیف اپلیکیشن بهتا وارد کنند، سفر آن ها شامل تخفیف می شود. در ضمن، شما نیز به عنوان معرف، کد تخفیف را دریافت خواهید کرد.

خیر، انجام سفرهای خدماتی توسط رانندگان، خلاف قوانین بهتا است. برای درخواست اینگونه خدمات، باید از پیک بهتا استفاده نمود.

در صورتی که مقصد شما با مختصات تعیین شده در زمان درخواست سفر متفاوت باشد، اپلیکیشن بهتا هزینه سفر را به صورت هوشمند، طبق مختصات جدید محاسبه و اعلام می کند.

هزینه سفر با توجه به ترافیک مسیر، مسافت طی‌شده و استهلاک خودرو به صورت هوشمند محاسبه می شود.

در صورتی که در حساب کاربری خود چندین کد هدیه داشته باشید، می توانید با مراجعه به بخش کد تخفیف، کد مورد نظر خود را انتخاب کرده تا در سفر بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

بله، در صورتی که دارای کد هدیه یا تخفیف می باشید، برای درخواست دلخواه خود تا پایان مهلت تعیین شده، می توانید از کد تخفیف خود استفاده کنید.

شما می توانید رزومه کامل خود، که شامل تحصیلات فرد و یا گروه، سوابق کاری و توان اجرایی در شهر مورد نظر می باشد را به ایمیل info@behtaapp.com ارسال فرمایید. رزومه شما بررسی شده و در آرشیو اطلاعات ما نگهداری می شود. هر زمان که شرکت تصمیم به آغاز فعالیت در شهر مورد درخواست شما را داشته باشد با شما تماس گرفته خواهد شد.

سوالات متداول رانندگان - Drivers FAQ

متاسفانه لغو سفر از سمت رانندگان برای کاربران بسیار ناخوشایند است و در دراز مدت به شهرت بهتا آسیب می زند. بنابراین، پیشنهاد می شود که رانندگان محترم اگر مایل به ارائه خدمات نیستند، اپلیکیشن خود را خاموش نگه دارند.

کاربر اپلیکیشن بهتا می تواند انتخاب کند که هزینه سفر خود را به صورت نقدی یا از اعتبار کیف پول الکترونیکی خود پرداخت نماید. مبلغ و نحوه پرداخت کاربر در هر سفر، در صفحه گزارش اپلیکیشن مخصوص رانندگان قابل مشاهده است.

شما با استفاده از نقشه هوشمند بهتا، می توانید از نقاط پردرخواست شهر مطلع شوید.
برای استفاده، در صفحه اول اپلیکیشن بر روی نقشه کلیک کنید. همچنین با بالا رفتن میانگین امتیاز دریافتی در طول زمان، تعداد درخواست های فرستاده شده برای شما افزایش می یابد.

شما می توانید ظرف 21 روز پس از تایید اولیه در سامانه هوشمند بهتا با مراجعه به پلیس 10+ گواهی عدم سوء پیشینه خود را دریافت نموده و به آدرس درج شده در سایت ارسال نمایید. توجه داشته باشید که مدت زمان مورد نیاز برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه از مراکز پلیس10+ (14 روز کاری) است.

برای پیوستن به جمع رانندگان بهتا، می توانید با ورود در اپلیکیشن مخصوص رانندگان، اطلاعات خود را وارد نموده و ثبت نام کنید.

برای معرفی راننده جدید در بهتا، می توانید از طریق کد معرف خود، راننده جدید را در سیستم هوشمند ثبت نام رانندگان معرفی و ثبت کنید.

امتیاز رانندگان بهتا، میانگین جمع امتیاز داده شده از سوی کاربران و همچنین امتیازی که از طرف شرکت با توجه به عملکرد خود دریافت می کنند، تعیین می شود.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در مورد نحوه عملکرد اپلیکیشن بهتا، به قسمت پشتیبانی درون نرم افزار یا با ما در پست الکترونیکی info@behtaapp.com مراجعه فرمایید